Trenčín

Definice okruhu

Délka: 2850m

Počet levých zatáček: 8

Počet pravých zatáček: 2

Počet retardérů: 1

Převýšení: 7m

 

Příběh posádky Z16

V pořadí třetí závod pro tým Z16, který doprávázelo nádherné nedělní počasí a taky velké množství diváků kolem rychlé trati. Posádka týmu Z16 se velmi těšila na tento závod, zatím chyběla příležitost dorazit do samotného cíle. Situace však byla taková, že v prvním závodě ve Starém Městě selhala technika. Druhý závod v Radvanicích byl zrušen pro tragickou událost, jednalo se tedy o možnost shlédnout poprvé šachovnicový prapor.

Sobotní tréninky sice probíhaly ve znamení uplakané oblohy, počet diváků kolem trati by se dal spočítat na prstech rukou menší rodiny. Skoro to vypadalo, že snaha a energie organizátorů přijde v niveč. Již první závod poukázal na výkonové limity týmu Z16 – litrové sajdy se kolem nás proháněly jako „Němci za války,“ k čemuž dopomáhaly dlouhé rovinky. Zaplať bůh, že se sajdy jezdí na pravidelnost.

Do závodů jsme startovali z předposlední pozice a díky výdrži techniky se nám podařilo protnout cílvou čáru na témže místě. Dokončili jsme tedy náš první závod a k překvapení všech – nejvíce však týmu Z16 – jsme se umístili „na bedně.“ Více ve videu níže: