Základní pravidla jízdy

Pravidlo číslo jedna: posádku tvoří dvě osoby – pilot a co-pilot (hanlivě zvaný opice). Zásada zní – pokud v některé zatáčce ztratíš opici, nepropadej panice. Pokračuj volně v jízdě a po ujetí jednoho kola vyzvi opici, aby znovu naskočila. Důležité upozornění: tento postup nelze aplikovat na případ, kdy v sajdě zůstane pouze opice!


Pravidlo číslo dva: pokud se při závodu někde podél trati vyskytuje pohledná osoba opačného pohlaví, jednoznačně použij následující pokyny: zdvihni ruku (tím signalizuješ poruchu stroje), zastav v místě dotyčném (možno také projet krokem na první převodový stupeň), prohlédni si důkladně předmětou ženu/muže a poté pokračuj bezpečně v závodě. Pokud ses v té rychlosti skutečně nespletl s vizáží, gratuluju a nepochybně lze gratulovat. Pokud však vizáž připomínala ježibabu z Mrazíka, nelze než doporučit návštěvu na očním. (PS: toto pravidlo ti může zachránit život a svou důležitostí by mohlo figurovat na prvním místě).


Pravidlo číslo tři: pravidlo č. 3 platí pouze pro svobodné či rozvedené. Využije-li tohoto pravidla vdaná/ženatý či ženatý/vdaná, autor stránek nenese žádnou zodpovědnost na případném rozvodovém řízení, újmě na majetku atd.


Pravidlo číslo čtyři: pokud ti opice začne mlátit do nohy, většinou to může znamenat nějaký problém. Při jízdě na závodní sajdě je to jako při potápění – většinou zdvižený palec nahoru neznamená, že jsi jednička. (pozn. autora: pokud potapěč ukazuje zdvižený palec, pak mu došel kyslík v bombě a žádá tě o pomoc).


Pravidlo číslo pět: zde více než v jiném případě platí to, že pouhé kamarádství mezi ženou a mužem není nic jiného než fikce. A toto se může krutě projevit v případě odhalení nevěry – pak opice může jednodušeji než kdy jindy simulovat na rovince vypadnutí z vozíku a po těžkém ublížení na zdraví/dokonce úmrtí pilota může trvat na své nevině! (pozn. autora: v dnešní době plné homosexuálů a lesbiček lze konstatovat, že uvedený příklad může proběhnout i mezi osobami stejného pohlaví – pokud si tedy nejsi jistý


Pravidlo číslo šest: pokud budeš příliš brát na zřetel výše uvedená pravidla, budeš pravděpodobně ten nejpomalejší jezdec na světě. Navrhuju řídit se pouze jedním pravidlem: jeď pořád na plný plyn a do zatáček nebrzdi. Jak říká Pavel Šlezar: „do zatáček brzdí jenom zbabělci“

tyre